Rubriky:

Vodní sporty

Jachta Wild Oats XI podeváté vyhrála závod Sydney-Hobart

28. prosince 2018 00:04 - Hobart

Maxijachta Wild Oats XI vyhrála regatu Sydney - Hobart a její posádka slaví rekordní deváté vítězství v prestižním závodě. Druhá loď v celkovém pořadí Black Jack však vzápětí vznesla oficiální protest kvůli tomu, že vítězná jachta podle ní vypnula svůj GPS signál.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

Wild Oats XI doplula do cíle jako první i v minulém ročníku, ale tehdy tým kapitána Marka Richardse připravila o rekordní zápis i historicky nejlepší čas dodatečná penalizace za nebezpečný manévr.

Prvenství proto tehdy slavila loď LDV Comanche, která letos dlouho sváděla nadějný boj o obhajobu i s dalšími maxijachtami Black Jack a Infotrack. Pátá loď této kategorie Scallywag odstoupila po několika hodinách kvůli zlomenému čelenu.

V 74. ročníku se od počátku odehrával na 1170 kilometrů dlouhé trase vyrovnaný boj s několika změnami v čele pořadí. Wild Oats XI naposledy převzala od Comanche vedení před úsvitem a do Hobartu doplula v čase 1 den, 19 hodin, 11 minut a 14 sekund. Druhá loď v cíli Black Jack zaostala o 28 minut, Comanche byl třetí před Infotrackem.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.