Rubriky:

Vodní sporty

Skifař Synek byl podeváté v kariéře vyhlášen veslařem roku

12. ledna 2019 18:01 - Praha
(Aktualizováno: 12. ledna 2019 18:27)

Skifař Ondřej Synek byl podeváté v kariéře vyhlášen nejlepším českým veslařem roku. Stříbrný muž z loňského mistrovství světa v Plovdivu tradiční anketu podle očekávání ovládl pošesté v řadě. Cenu pro nejlepšího trenéra převzal také pošesté za sebou Milan Doleček starší, pod jehož vedením se Synek v pražské Dukle připravuje.

 

Ivana Roháčková

Šestatřicetiletý Synek byl v loňském roce jediným českým medailistou na vrcholné akci. Druhé místo v anketě obsadila dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, kteří dokázali ve své kategorii ovládnout Světový pohár. Třetí skončily Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu.

"S loňským rokem jsem spokojený. Samozřejmě, že mohl být lepší. Natrénováno jsem měl, výsledky celý rok byly dobré, po dlouhé době jsem vyhrál i závod Světového poháru, ale vlastní chybou jsem se připravil o triumf na mistrovství světa. Třeba bych ale nevyhrál, i kdybych tu chybu neudělal. Teď to ale tak cítím," řekl Synek k předešlému roku.

V Plovdivu jej přibrzdily problémy hned po startu, kdy zavadil veslem o bójku na kraji dráhy, a z vítězství na MS se tak trochu nečekaně radoval Nor Kjetil Borch. "Bylo pro mě ale důležité, že jsem měl natrénováno a i v tom věku dokážu se připravit a být na startu konkurenceschopný," podotkl šestatřicetiletý veslař.

Přes Vánoce měl peklo

Přibývající roky prý stále více cítí. "Třeba teď přes Vánoce to bylo peklo. Všichni měli pohodičku, pohádky a cukrovíčko a já jsem musel trénovat. S rodinou jsme byli na horách, ale stejně jsem tam měl trenažér a připravoval se. Každým rokem je horší a horší se donucovat. Když mi bylo dvacet, tak mi to nevadilo," podotkl s úsměvem. "Pořád ale před sebou mám cíl v podobě olympiády," poukázal na hry v Tokiu 2020, na které se chce probojovat.

Synek ovládl českou anketu podeváté a blíží se k rekordmanovi Václavu Chalupovi, jenž ji vyhrál jedenáctkrát. "Abych se přiznal, tak ani nevím, kolikrát jsem vyhrál," řekl. "Já jsme měl velké konkurenty, když vyhrávala Mirka. Venca vyhrával stabilně. Pokud jej chci dostihnout, ještě musím makat. Každý rok je to ale těžší a těžší," řekl Synek, jenž poukázal na pět triumfů skifařky Miroslavy Knapkové Topinkové.

Nejlepší juniorskou lodí byla v pražském hotelu Pyramida vyhlášena párová čtyřka Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Radim Hladík, Marek Řehořek, zlatá posádka z MS v Račicích. Ocenění pro čestného člena Českého veslařského svazu získali Zdeňka Křivková, Josef Straka ml. a Karel Neffe st.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty