Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Italský plavec Bortuzzo je v ohrožení života! Útočníci stříleli z mopedu

4. února 2019 15:37 - Řím/Praha

Devatenáctiletý italský plavec Manuel Bortuzzo se stal v Římě terčem neznámých útočníků, kteří na vycházející hvězdičku začali střílet. Bortuzzo, který se specializuje na tratě 400 a 1500 metrů a trénuje společně s olympijskými medailisty Gregoriem Paltrinierim nebo Gabriele Dettim, leží po operaci na tamní klinice v kritickém stavu. Lékaři podle italských médií nevylučují, že po útoku zůstane ochrnutý.

 

Twitter

V neděli ve dvě hodiny v noci šel Bortuzzo městem s přítelkyní, když na něho dva neznámí útočníci jedoucí na mopedu vypálili celkem tři rány. Jedna z kulek zasáhla plavce do prsou a způsobila masivní krvácení do plic.

Vážně zraněný sportovec byl okamžitě převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. „Nezbývá, než čekat. Nejbližších 48 hodin bude rozhodujících," citují italská média ošetřující lékaře, podle nichž je pacientův stav nadále kritický.

Motiv útoku není znám. Podle policie, která případ vyšetřuje, ale pracuje i s verzí, že si útočníci spletli plavce s někým jiným.

mm, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.