Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Špatná zpráva. Japonská plavecká hvězda Ikeeová má leukémii

12. února 2019 10:12 - Praha

Osmnáctiletá japonská plavkyně Rikako Ikeeová onemocněla leukémií a místo přípravy na olympijské hry 2020 v Tokiu se musí léčit. Pro pořádající zemi je to velká rána, protože osminásobná medailistka z loňských Asijských her měla být jednou z hlavních tváří olympijských soutěží.

 

Bernat Armangue, ČTK/AP

Lékaři u Ikeeové zjistili rakovinu krevních buněk po návratu ze soustředění v Austrálii. "Pořád tomu nemůžu uvěřit," napsala na twitteru, zároveň ale vyjádřila naději, že se uzdraví. "Soustředím se teď na léčbu, abych se mohla vrátit co nejdříve a ještě silnější," doplnila.

Loni na Asijských hrách v Indonésii získala specialistka na kraul a motýlek šest zlatých a dvě stříbrné medaile. Předtím se prosadila i na mistrovství světa v krátkém bazénu, kde vybojovala tři bronzy už jako šestnáctiletá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.