Živě

Plavkyni Meilutytéové hrozí trest za zmeškané dopingové testy

7. května 2019 19:39 - Kaunas

Litevské plavecké hvězdě Rutě Meilutytéové hrozí trest za doping. Jak uvedla mezinárodní federace FINA, nebyla olympijská vítězka a mistryně světa i Evropy k dispozici ke třem nenahlášeným dopingovým kontrolám během dvanácti měsíců.

 

Denis Balibouse, Reuters

Dvaadvacetiletou Meilutytéteovou nezastihli dopingoví komisaři na určeném místě loni v dubnu a v srpnu a naposledy letos v březnu. Za porušení pravidel hrozí elitní prsařce distanc na 12 až 24 měsíců, jenž by ji mohl připravit o start na olympijských hrách v Tokiu. O trestu rozhodne FINA po slyšení za přítomnosti plavkyně.

Meilutytéová se stala olympijskou vítězkou už v patnácti letech v Londýně 2012 na trati 100 m prsa. O rok později na této distanci vyhrála mistrovství světa v dlouhém bazénu, ve sbírce má také dvě zlata z dlouhého ME. Ze šampionátů v krátkém i dlouhém bazénu má celkem 18 medailí, z toho 12 zlatých.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.