Živě

Litevská hvězda Meilutytéová ve 22 letech skončila s plaváním: Chci žít normální život

22. května 2019 13:25 - Praha

Litevská plavecká hvězda Ruta Meilutytéová se rozhodla ukončit již ve 22 letech kariéru. Jedna z nejlepších prsařek posledních let, olympijská vítězka z Londýna, mistryně světa i Evropy, se chce vrátit ke studiu a žít obyčejný život.

 

Její odchod není nečekaný. V posledním roce zameškala tři dopingové kontroly, za což jí hrozí distanc. Podle médií to nasvědčovalo tomu, že v kariéře pokračovat nebude.

"Jsem připravena začít novou kapitolu. Dosud jsem se naplno věnovala plavání, a to už od dětských let, a neměla kvůli tréninkům čas na školu. K ní se teď vrátím. Chci žít jednoduchý život, růst a poznávat svět kolem sebe," uvedla Meilutytéová.

Od roku 2012 sbírala rodačka z Kaunasu světové medaile, na olympiádě v Londýně vyhrála závod na 100 metrů v pouhých patnácti letech.

Na této distanci je i mistryní světa v dlouhém a krátkém bazénu. Poslední stupně vítězů si užila loni v prosinci na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Číně.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.