Živě

Bramborové prokletí? Už stačilo, hlásí Češi povzbuzení lékařskými testy i narozením dcery

30. května 2019 16:07 - Praha

Vloni dlouho prožívali sezonu snů. Při všech Světových pohárech skončili na stupních vítězů, seriál celkově vyhráli. Jenže pak se „něco“ pokazilo, dobrý pocit veslařů Lukáše Helešice a Jakuba Podrazila zmizel v nejhorší možný moment, při mistrovství světa v Plovdivu, kde si cíl v podobě A finále nesplnili. Podezření padlo na zdravotní problém u Podrazila, který končil jízdy na hraně vyčerpání. Série vyšetření ale dopadla dobře.

 

Helešic, Podrazil, veslování, dvojka

„Doktoři žádnou závodu nezjistili, takže asi to bylo přetrénováním,“ říká Podrazil. „Asi jsem to přetáhl, jak bych pořád s někým závodil,“ vrací se už s úsměvem k loňskému létu, kdy se na kole proháněl i s tréninkovým parťákem a pětinásobným mistrem světa na skifu Ondřejem Synkem.

Do pohody ho vedle ujištění lékařů, že je všechno v pořádku, dostalo i narození dcery Alice před necelým měsícem. „Na přípravě se to nepodepsalo, jen se snažím odtrénovat co nejdřív a odpoledne si nedávám dvě hodiny šlofíka, ale třeba jen půlhoďku. A samozřejmě se člověk těší ještě víc domů, malá je srandistka,“ usmívá se sedmadvacetiletý Podrazil.

Teď se ale na pár dnů s rodinou rozloučil, při mistrovství Evropy v Lucernu ho spolu s parťákem Helešicem čeká boj o ukončení bramborového prokletí. Při třech svých posledních startech na ME totiž skončili čtvrtí. „Už bychom tu šňůru rádi přerušili,“ neskrývá Helešic.

„Ale ty evropské šampionáty jsou rok od roku kvalitnější a teď je to umocněné tím, že se v téhle sezoně bojuje o olympiádu,“ připomíná.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Nice race days in Duisburg! 🇩🇪🤩🥳🥇 #Deutschland #CzechPair #ThorVNěmecku #DaddyPodrys #Dukla #MineralWasser #Regatta #Atex

Příspěvek sdílený Lukáš Helešic 🇨🇿 (@lukyhele),Kvě 11, 2019 v 7:07 PDT

Právě s Lucernem má spojené příjemné vzpomínky na rok 2016, kdy si v dodatečné kvalifikaci vyjeli start na OH v Riu. „To byl pro mě nejhezčí závod, ale až v momentě, kdy jsme projeli cílem. Jinak to byl obrovský stres, noc před jízdou jsem ani nespal. Tohle už nechci znova zažít,“ má jasno Helešic.

K tomu, aby se podobným nervům vyhnuli příští rok před olympiádou v Tokiu, potřebují na srpnovém mistrovství světa v rakouském Ottensheimu skončit do jedenáctého místa.

Česká nominace na mistrovství Evropy
Muži: Synek (skif); Kopáč (skif lehkých vah); Cincibuch, Hájek (dvojskif); Šimánek, Vraštil (dvojskif lehkých vah); Podrazil, Helešic (dvojka bez kormidelníka); Mach, Melichar, Klang, Tikal (čtyřka bez); Baldrián, Potůček, Šišma, Zima (párová čtyřka).
Ženy: Topinková (skif); Neuhortová (skif lehkých vah); L. Žabová, A. Žabová (dvojka bez).
Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.