Rubriky:

Vodní sporty

První úspěch jachtařské dvojice Šmídová, Fenclová

10. dubna 2007 10:37 - MALLORCA

Hned v druhém společném závodě Světového poháru vybojovala česká jachtařka Lenka Šmídová se svojí novou partnerkou ve třídě 470 Veronikou Fenclovou umístění na stupních vítězů. Po osmém místě v lednovém klání v Miami obsadily Češky druhou příčku ve španělské Palmě de Mallorca, kde nestačily pouze na De Koningovou a Berkhoutovou z Nizozemska. Ceny přebraly jachtařky z rukou španělského královského páru.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Šmídová zahájila spolupráci s Fenclovou na začátku roku po průtazích s udělením českého občanství její předešlé partnerce Američance Elizabeth Kratzigové. Pro ni bylo české občanství nezbytné kvůli účasti na olympijských hrách v Pekingu.

České jachtařky se na lodi nečekaně rychle sžily a na regatě na Mallorce, kde v jejich třídě startovalo rekordních 68 týmů, poprvé dojely na medailové příčce. Základ úspěchu položily Šmídová s Fenclovou především dvěma vyhranými rozjížďkami a třetím místem v závěrečné rozjížďce, v níž se představilo deset nejlepších posádek.

Češky svoji další přípravu směřují především ke světovému šampionátu v portugalském Cascais, který bude zároveň kvalifikací pro olympiádu v Číně.

Výsledky - Třída 470
1. De Koningová, Berkhoutová (Niz.) 23 b., 2. Šmídová, Fenclová (ČR) 38, 3. Maxwellová, Kinsolvingová (USA) 44.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty