Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Znakař Čejka vyhrál v rekordu dvoustovku na juniorském ME

6. července 2019 18:56 - Kazaň

Jan Čejka vybojoval titul juniorského mistra Evropy na 200 metrů znak v novém českém rekordu kategorie dospělých 1:57,51 minuty. V Kazani slaví osmnáctiletý svěřenec trenéra Martina Kratochvíla z Pardubic již druhou medaili, protože ve čtvrtek na poloviční trati si doplaval pro bronz.

 

Pavel Novotný, Sport.cz

Čejka v dnešním finále dvoustovky soupeře deklasoval a vlastní české maximum z pátku vylepšil o více než sekundu a půl. V semifinále dosáhl času 1:59,12. Dnešním výkonem se navíc přiblížil na pouhou setinu sekundy k olympijskému A limitu.

"Jsem hrozně spokojený. Vůbec jsem to nečekal, ani zlatou medaili, ani takový čas. Ještě teď jsem z toho překvapený. Byl to úžasný zážitek, stát na stupních vítězů a poslouchat českou hymnu," uvedl Čejka v tiskové zprávě svazu.

Na olympijský limit vůbec nepomýšlel. "Protože tento čas je pro mne z říše snů a mám radost, že jsem takhle blízko. Upřímně jsem teď úplně hotový a vůbec nemám slov," dodal.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.