Dramatické štafety dálkových plavců na MS vyhráli Němci

Kwangdžu/Praha

Dramatický závod štafet dálkových plavců na mistrovství světa v Koreji vyhrálo o pouhé dvě desetiny sekundy Německo. Finišmen Rob Muffels dohmátl těsně před olympijským vítězem z Ria de Janeira v bazénovém závodu na 1500 metrů Italem Gregoriem Paltrinierim, kterého vždy obdivoval.

Němečtí mistři světa ve štafetě dálkových plavců.

"Jako šestnáctiletý jsem ho poprvé viděl plavat na mítinku v Římě, tehdy byl na patnáctistovce o více než minutu rychlejší než já, tak jsem si řekl: a sakra, radši zůstanu v otevřené vodě," řekl Muffels po dnešním zlatém závodu v dešti a vlnách u města Josu, necelých 100 km daleko od hlavního centra šampionátu Kwangdžu.

S Muffelsem byli členy vítězné štafety Lea Boyová, Sarah Köhlerová a Sören Meissner. Stříbro získali s Paltrinierim, rovněž dvojnásobným mistrem světa na nejdelší bazénové trati, Rachele Bruniová, Giulia Gabbrielleschiová a Domenico Acerenza.

Třetí skončili jen o další desetinu sekundy zpět Američané, kteří měli jinou taktiku a plavali v jiném pořadí: Haley Andersonová, Jordan Wilimovsky, Ashley Twichellová a Michael Brinegar. Ve štafetě každý absolvuje úsek dlouhý 1250 metrů. Čeští plavci nestartovali.

Posledním závodem dálkových plavců v Koreji bude páteční maraton na 25 kilometrů i s Matějem Kozubkem a Lenkou Štěrbovou.