Rubriky:

Vodní sporty

Jdou proti proudu. Sbírají medaili za medailí, ale na olympiádu nechtějí

8. srpna 2019 16:32 - Praha

Sport, ve kterém Češi patří ke špičce. Ze světových i evropských šampionátů vozí medaili za medailí. Například z nedávného ME v Bosně jich přivezli 37. A to stíhají normálně chodit do práce a kvůli závodům si berou dovolenou. To, že je jejich sport stranou zájmu, přesto měnit nechtějí. Vyhovuje jim to. „Chodím do práce, pak jdu na trénink a o víkendu prozávodím peníze, které jsem přes týden vydělal,“ říká mistr Evropy Libor Peška.

Sport.cz

Neměnili by ani fakt, že rafting zatím nepatří mezi olympijské sporty. Tím by totiž podle nich přišel o svoji podstatu. „Ta myšlenka olympijského sportu je sice krásná, ale kdyby to vyšlo, stal by se z toho sport na umělé dráze a vytratilo by se spojení s přírodou," vysvětluje medailistka z MS i ME Lenka Bauerová. A Libor Peška dodává: „Našemu sportu by to nepomohlo, olympiáda je dost komerční a rafting patří na přírodní řeky."

To, že patří k nejlepším na světě, má i své stinné stránky. Někdy musí o medaile bojovat proti reprezentačním kolegům. "To je hrozný, toho se děsíme. Je to těžký, i když to zažíváte jen jako divák, nevíte, komu fandit," přiznává Lenka Bauerová a Libor Peška doplňuje: "Snažíme se na to nemyslet, moc se to ovšem nedaří." Každopádně ale mezi raftaři vládne přátelská atmosféra a úspěch si navzájem přejí, i když by to bylo na jejich úkor.

jab, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.