Rubriky:

Vodní sporty

Hilgertová je v reprezentaci vodních slalomářů i se synem Lubošem

3. června 2007 16:47 - VELTRUSY

Štěpánka Hilgertová bude v reprezentaci vodních slalomářů jezdit se svým synem Lubošem. Rozhodl o tom poslední nominační závod na kanálu ve Veltrusech. Dvojnásobná olympijská vítězka i její dvacetiletý potomek byli ve svých kategoriích nejrychlejší a Hilgertová s definitivní platností odvrátila hrozící blamáž po hrubě nevydařeném prvním nominačním závodu minulý týden na Trnávce.

 

Petr Cihelka

Stejné složení jako loni má tým kanoistů, do kterého se na poslední chvíli dnes dostal Jan Mašek k již dříve jistým Stanislavu Ježkovi a Tomáši Indruchovi. Mezi tradiční reprezentanty na deblkanoích Jaroslava Volfa s Ondřejem Štěpánkem a Marka Jirase s Tomášem Máderem se rovněž v dramatu dostala loď v novém složení Jaroslav Pollert, David Mrůzek. Manžel české sjezdařky na divoké vodě Michaly Mrůzkové je rovněž bývalým sjezdařem a s Pospíšilem se na deblkanoi připravuje teprve půl roku.

Mezi ženami se po roční pauze do týmu vrací čtyřicetiletá Marcela Sadilová a poslední ženou vedle devětatřicetileté Hilgertové je stejně jako loni dvaatřicetiletá Irena Pavelková. Zcela nové složení má naopak reprezentace kajakářů, neboť dnešní krach favoritů Ondřeje Raaba a Lukáše Kubričana, kteří minuli v prvním kole branku, posunul do týmu vedle Hilgerta také bývalého člena národního družstva Ivana Pišvejce a Vavřince Hradílka.

"Hezky nám to zní," radovala se po dramatických závodech Hilgertová. Věděla, že se její syn rok od roku zlepšuje. "Bylo to stále reálnější, ale o tři místa tam bojovalo sedm lidí a všichni jezdili vyrovnaně. Luba nebyl ani outsider, ani favorit," líčila a dodala, že o možnosti, že by v týmu jezdili spolu, před závodem nehovořili. "Já myslím, že to bude zajímavé, být s mámou v manšaftu, na to všichni novináři asi čekali," usmíval se Luboš. "Já se na to těším," dodal.

Oba čeká za dva týdny mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši, v dalším průběhu sezony několik závodů Světového poháru včetně pražského klání v Troji na konci června a na sklonku sezony světový šampionát v Brazílii.

Konečné pořadí nominace:
Muži:
C1: 1. Ježek 26 bodů, 2. Indruch (Dukla Brandýs n/L) 24, 3. Mašek 18, 4. Gebas (USK Praha) 18, 5. Pinkava 14, 6. Jáně (oba Dukla Brandýs n/L) 12.
C2: 1. Volf, Štěpánek 29, 2. Jiras, Máder 25, 3. Pospíšil, D. Mrůzek 15, 4. Sehnal, Hradílek (USK Praha) 15, 5. Vlček, Hammer (Dukla Brandýs n/L) 14, 6. Koplík, Vrzáň (USK Praha) 14.
K1: 1. Pišvejc (USK Praha) 21, 2. Hradílek 18, 3. Hilgert 18, 4. Beneš 17, 5. Kubričan (USK Praha) 17, 6. Raab (Dukla Brandýs n/L) 17.
Ženy:
K1: 1. Hilgertová 25, 2. Pavelková 22, 3. Sadilová (Dukla Brandýs n/L) 21, 4. Řihošková 19, 5. Kudějová 12, 6. Slováková (obě USK Praha) 10.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.