Hilgertová s Ježkem dominovali v Troji

Českým vodním slalomářům se v sobotu dařilo v závodu Světového poháru na umělém kanále v pražské Troji: pro vítězství si dojeli kanoista Stanislav Ježek a kajakářka Štěpánka Hilgertová. Ježek se v závodu SP radoval z prvenství po téměř osmiletém čekání, Hilgertová vyhrála naposledy závod loni v Aténách, který byl rovněž úvodním dílem seriálu SP. Na šesté pozici skončila Irena Pavelková.

Třicetiletý český reprezentant Ježek z týmu USK Praha na domácím kanále uhájil vedoucí příčku z dopoledního semifinále a slovenskou hvězdu Michala Martikána odsunul na druhé místo o 14 setin sekundy. Závod SP vyhrál Ježek potřetí v kariéře. "Já mu to nechal v Liptovským Mikuláši, on mně tady," prohlásil s úsměvem Ježek, který byl na ME na Slovensku až osmadvacátý.

Za českým kanoistou a Martikánem, olympijským vítězem z Atlanty, trojnásobným mistrem světa a čerstvě i evropským šampionem, zela ve výsledkové listině díra. Ježek s Martikánem totiž projeli brankami na rozdíl od ostatních osmi finalistů čistě bez trestných sekund. Třetí Brit David Florence na Ježka ztratil téměř sedm vteřin.

Hilgertová měla nejrychlejší a jako jediná čisté obě jízdy a druhou Rakušanku Violettu Oblingerovou-Petersovou porazila o více než tři sekundy. Na třetí místo se díky výborné druhé jízdě dostala Britka Fiona Pennieová. "Jsem moc ráda, vítězství doma vždycky chutná lépe, navíc když se o mě pokoušela nějaká nemoc," upozornila Hilgertová na zvýšenou teplotu z pátku.

SP ve vodním slalomu - Praha
Muži
C1: 1. Ježek (ČR) 191,57 (0 trestných sekund), 2. Martikán (SR) 191,71 (0), 3. Florence (Brit.) 198,10 (2), 4. Bell (Austr.) 198,75 (4), 5. Pfannmöller (Něm.) 198,85 (2), 6. Minčík (SR) 200,96 (2), ...13. Indruch 102,04 (2), 16. Gebas (oba ČR) 102,81.
Ženy
K1: 1. Hilgertová (ČR) 207,19 (0), 2. Oblingerová-Petersová (Rak.) 210,46 (2), 3. Pennieová (Brit.) 211,87 (2), 4. Dukátová (SR) 213,40 (2), 5. Schornbergová (Něm.) 215,36 (4), 6. Pavelková 215,41 (2), ...15. Sadilová (obě ČR) 109,68 (0).