Rubriky:

Vodní sporty

Mistr světa Prskavec vládne žebříčku kajakářů ve vodním slalomu

9. října 2019 10:51 - Lausanne

Mistr světa Jiří Prskavec na konci roku vládne světovému žebříčku kajakářů ve vodním slalomu. Další český kajakář Vít Přindiš, který byl v čele žebříčku na konci minulé sezony, je v aktuálním vydání šestý. Do pořadí mezinárodní federace ICF se započítávají výsledky na podnicích dvou nejvyšších kategorií za poslední dva roky.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Díky tomu se v popředí žebříčku drží další český kajakář Ondřej Tunka, který je dvanáctý, ačkoliv se letos nedostal do české reprezentace pro vrcholné akce. Olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, jenž ho v národním týmu vystřídal, je třiadvacátý.

V elitní desítce jsou vedle dvojice kajakářů ještě kanoistka Tereza Fišerová, které patří šestá příčka, a kajakářka Kateřina Kudějová na desátém místě.

Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec.

Martin Hladík/Kanoe.cz , ČTK

Ve srovnání s loňskem si výrazně pohoršil kanoista Lukáš Rohan, který klesl z desáté příčky na 21. pozici. I tak je nejlepším českým zástupcem v této disciplíně. Ve třetí desítce jsou i jeho reprezentační kolegové Vítězslav Gebas, Václav Chaloupka, Matyáš Lhota a Michal Jáně.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty