Na pětistovce mladí kanoisté medaili na MS v Račicích nezískali

RAČICE

Pětisetmetrová trať na mistrovství světa v rychlostní kanoistice českým juniorům medailovou radost nepřinesla. Do bojů o cenné kovy pronikly v Račicích jen dvě lodě a maximem bylo páté místo čtyřkajaku juniorek.

V domácí posádce seděly vedle sobotních vicemistryň světa z kilometrové trati Karolíny Kumžákové a Martiny Víchové ještě Monika Machová s Janou Ježovou a za vítěznými Maďarkami zaostaly o více než dvě sekundy. Mužská čtyřkanoe ve složení Marek Spálenský, Ondřej Theodor, Roman Dušek a Radek Miškovský obsadila při triumfu Rusů sedmé místo.

Ve finále B dnes startovaly další čtyři české lodě a nejlépe z nich si vedl kanoista Lukáš Koranda, který svůj závod vyhrál a skončil celkově desátý.

Výsledky - 500 m:
Junioři:
K1: 1. Gross (Něm.) 1:38,150, K2: 1. Jurčenko, Djačenko (Rus.) 1:31,399, K4: 1. Rusko (Sergejev, Subbotin, Jurčenko, Pogreban) 1:23,153, C1: 1. Kaczor (Pol.) 1:50,962, C2: 1. Ivanov, Mihalachi (Rum.) 1:44,367, C4: 1. Maďarsko (Kiss, Hajdu, Fekete, Vass) 1:37,107, ...7. ČR (Spálenský, Theodor, Dušek, Miškovský) -1,590.
Juniorky:
K1: 1. Hegyiová (Maď.) 1:51,040, K2: 1. Hegyiová, Csipesová (Maď.) 1:45,757, K4: 1. Maďarsko (Gutyinaová , Tóthová, Csipesová, Vadová) 1:35,470, ...5. ČR (Machová, Kumžáková, Víchová, Ježová) -2,200.