Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Phelps zářil na šampionátu USA, rekord mu unikl

4. srpna 2007 11:36 - INDIANAPOLIS

O tři desetiny sekundy zaostal americký plavecký fenomén Michael Phelps za světovým rekordem v závodu na 100 m znak na národním šampionátu v Indianapolisu. Druhým nejrychlejším časem 53,01 sekundy získal čtvrtý titul na letošním mistrovství a celkově sedmatřicátý v kariéře. Ve 22 letech může Phelps směle pomýšlet na to, že překoná rekordní bilanci 48 amerických titulů Tracy Caulkinsové.

Po pátečním vítězství na znakařské stovce se Phelps po dohodě s koučem Bobem Bowmanem odhlásil ze závěrečného dne šampionátu, kdy měl plavat polohový závod na 200 metrů. "Po takovém představení si zaslouží malou pauzu," uvedl Bowman poté, co Phelps útočil na světový rekord krajana Aarona Peirsola z březnového mistrovství světa. "Michael může být mnohem rychlejší, protože se na ten závod nijak speciálně nepřipravoval," řekl trenér.

Majitel šesti zlatých medailí z aténské olympiády a mnohonásobný mistr světa Phelps má momentálně v držení čtyři světové rekordy na individuálních tratích.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.