Rubriky:

Vodní sporty

Řihošková a Sadilová ve finále v Pekingu neprojely branku

19. srpna 2007 15:13 - PEKING

České kajakářky Marie Řihošková a Marcela Sadilová postoupily v předolympijském závodě ve slalomu na divoké vodě v Pekingu do finále, v němž obsadily osmé a deváté místo. Do bojů o medailové příčky nečekaně neproklouzli zkušení deblkanoisté Marek Jiras s Tomášem Mádrem.

Obě české reprezentantky připravila o lepší finálový výsledek padesátisekundová penalizace za neprojetí branky. "Výsledky v této fázi sezóny nejsou rozhodující, přijeli jsme do Číny, abychom viděli, co nás na olympiádě za rok čeká," řekl spolupracovníkovi ČTK šéftrenér české reprezentace Jiří Pultera. O nejlepší český výsledek se postaral v pátek pátým místem kanoista Stanislav Ježek.

"Olympiáda bude určitě velkolepá," doplnil ho Jiras, jenž spolu s Mádrem nepostoupil do netypicky osmičlenného finále po deváté příčce ze semifinále. "Nejeli jsme ideálně, nevyšla nám voda, chybovali jsme hned v prvních třech brankách," dodal Máder. "Na olympijské hry bychom chtěli, bude to zážitek pro sportovce i pro diváky, ale domácí nominace bude strašně těžká," připomněl Jiras, že do Pekingu za rok poletí v každé kategorii v českých barvách jen jediná loď.

Nedělní závěrečný den na olympijském kanálu ovládli Slováci - z vítězství se radovala mistryně světa Jana Dukátová a olympijští vítězové Peter a Pavol Hochschornerové.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty