Rubriky:

Vodní sporty

Skifařka Knapková je po nemoci a na medaili z MS nemyslí

23. srpna 2007 16:38 - PRAHA

Skifařka Miroslava Knapková odjížděla v minulých letech na mistrovství světa ve veslování vždy s cílem získat medaili, letos je ale situace jiná. Šestadvacetiletou vicemistryni světa z předchozích dvou šampionátů trápily v uplynulých týdnech zdravotní problémy, které jí značně zkomplikovaly závěrečnou přípravu. V Oberschleissneimu u Mnichova, kde se šampionát od neděle koná, se tak chce především kvalifikovat na olympiádu v Pekingu.

 

Jiří Koliš

"Momentálně jsem po druhých antibiotikách, takže jsem nemohla trénovat na sto procent," řekla dnes Knapková novinářům. Podle toho byla také nucena upravit své cíle. "V mém podání bude mistrovství světa hlavně o bojovnosti a získání nominace na olympiádu," přiznala.

Zdravotní problémy začaly po návratu z vysokohorského soustředění ve Švýcarsku zhruba před dvěma měsíci. "Z hor, ve kterých bylo ve třech tisících metrech osm stupňů, jsme se vrátili sem, kde bylo osmatřicet. Přechod asi zavinil to snížení imunity," mínila členka pražské Slavie, jež onemocněla nejprve angínou a poté zánětem močového měchýře. "Sice jsem trénovala napůl s antibiotiky, ale nebylo to moc ideální," přiznala.

Stoprocentní forma ještě není

Už se cítí celkem v pořádku, ale formu, jakou by si před vrcholem sezony představovala, prý rozhodně nemá. "Stoprocentně ve formě nejsem, ale je to každý den lepší. Trenér konzultoval závěrečnou přípravu s biochemikem Emilem Bolkem a dohodli jsme se, že do Mnichova přijedeme až v pátek večer. Do té doby budu tady trénovat třífázově," uvedla Knapková, která v letošní sezoně startovala na dvou závodech Světového poháru a vždy skončila druhá za běloruskou suverénkou Jekatěrinou Karstenovou-Chodotovičovou.

Před začátkem sezony hovořila Knapková o tom, že by se své velké soupeřce chtěla letos přiblížit a na MS ji třeba poprvé porazit. Teď na něco podobného nemyslí. "Nedokážu odhadnout, jak na tom jsem. Ztratila jsem sílu, ale získala jsem cit pro vodu. Technicky se mi jede lépe, jen nevím, jak dlouho to vydržím," řekla.

Myslím výš než na deváté místo

Její trenér Tomáš Kacovský stanovil před MS jako hlavní cíl postup na OH, tedy umístění do devátého místa. Knapková myslí o trochu výše. "Osobně bych si přála být ve finále. Díky tomu, že je mistrovství zároveň kvalifikace na olympiádu, tak se na něj lidi připravují více než na jiné šampionáty. Bude to daleko těžší," míní Knapková, která kvůli zdravotním problémům ztratila tělesnou váhu. O kolik zhubla, ale neví. "Radši se na váhu nekoukám," prohlásila.

Tréninkový handicap ji přinutil i pozměnit taktiku na závod. Na nástupy či mohutný finiš pomýšlet nemůže. "Už nad tím přemýšlíme. Musím jet rovnoměrně. Nemám na to, abych jela v maximální intenzitě, kvalitní tempo po celou dobu," uvedla Knapková, které mnichovský olympijský kanál sedí. "Osobně se mi tam vesluje strašně dobře. Vyhovuje mi voda, prostředí, prostě všechno," řekla závodnice, která má i přes komplikace v přípravě dobrou náladu. "Když jsem dostala druhá antibiotika, tak jsem to obrečela. Teď ale nemá cenu, abych byla zničená. To bych tam ani nemusela jezdit," dodala Knapková.

 

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty