Rubriky:

Vodní sporty

Synek se nebrání roli favorita skifu

24. srpna 2007 07:54 - PRAHA

Roli favorita musí na mistrovství světa v Mnichově přijmout skifař Ondřej Synek, vždyť letos vládl Světovému poháru. „Chápu, že mě lidi vidí jako velkého adepta na medaile, vždyť jsem letos v žádném měření sil světové špičky nechyběl na stupních vítězů, ale já nechci připustit tlak nějakého velkého očekávání,“ říká 24letý veslař.

 

Jiří Koliš

„Věřím si, a když to v Mnichově sedne, budu chtít útočit na vítězství.“ Ze závěrečné přípravy má dobrý pocit, formu nabíral na Slapech a ladil v Račicích. „Cítím se v pohodě, ale lidi kolem mě už říkají, že nervozita se lehce projevuje, zejména přítelkyně by mohla vyprávět,“ míní Synek, jenž v roli celkového vítěze SP jel na šampionát už před dvěma lety. Tehdy si z japonského Gifu přivezl bronz, který loni v britském Etonu obhájil.

Letos by si rád polepšil. „Každá medaile se počítá, smutný bych nebyl ani z bronzu, ale nerad bych, aby se o mně začalo říkat, že jsem stále třetí,“ usměje se.

V Mnichově jezdí rád, voda mu tam sedí. „Chystá se tam hodně českých fanoušků, ale pro mě bude lepší, když o nich nebudu moc vědět a nenechám se rozhodit,“ říká a za největší soupeře označuje domácího Němce Hackera a Nora Tufteho. „Mohou ale vyskočit i Drysdale z Nového Zélandu či Brit Campbell, možná i někdo další a při vyrovnanosti těch nejlepších může záležet i na tom, jak se kdo před finále vyspí.“


Synek ale přiznává, že psychicky nejhorší je pro něj zvládnout semifinále. „Když se dostanu mezi šest nejlepších, jedu už přece jen klidněji. V závodě se ale může stát cokoliv, chytíte kraba a je to v háji,“ tvrdí český trumf na skifu, jenž na rozdíl od předchozích šampionátů nemění barvu vlasů. „Už jsem z toho asi vyrostl. Vůbec dělám méně blbostí, i na motorce jezdím opatrněji.“

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty