Jachtař Teplý byl patnáctý na MS v olympijské třídě Finn

21. prosince 2019 12:39 - Melbourne

Český jachtař Ondřej Teplý obsadil 15. místo na mistrovství světa v olympijské třídě Finn. Kandidát na účast na hrách v Tokiu se na šampionátu v Melbourne nevešel do finálové desítky, ale v předposlední rozjížďce základního rozpisu se v konkurenci šesti desítek lodí blýskl třetí příčkou.

"A to nezávodil na tom nejlepším materiálu, který má v současné době k dispozici. Ten musel zůstat v Evropě, aby byl připraven na poslední kvalifikaci na olympiádu - na závod Světového poháru, který se pojede od 13. do 19. dubna v Janově," uvedl na svém webu Český svaz jachtingu.

Jako nejhorší výsledek z devíti jízd se mistru světa z kategorií juniorů a do 23 let škrtalo 28. místo. Teplý na šampionátu startoval z pozice dvanáctého muže světového žebříčku.

Šampionem se stal Josh Junior, který lodní třídu Finn ovládl na MS jako první Novozélanďan v historii. Druhý skončil Nicholas Heiner z Nizozemska před maďarským obhájcem titulu Zsomborem Bereczem.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: