Rubriky:

Vodní sporty

Zemřel čtyřnásobný olympijský vítěz, překonal 19 světových rekordů

22. prosince 2019 07:16 - Berlín

Německo přišlo o svého nejúspěšnějšího plavce všech dob. Čtyřnásobný olympijský vítěz Roland Matthes zemřel po krátké těžké nemoci v 69 letech.

 

Schutt Martin, ČTK

Reprezentant bývalé NDR vyhrál na olympiádě v Mexiku v roce 1968 závody na 100 a 200 metrů znak. O čtyři roky později ovládl tyto disciplíny i na hrách v Mnichově. K tomu získal pod pěti kruhy dvě stříbrně a dvě bronzové medaile.

Matthes byl také trojnásobným mistrem světa a pětkrát triumfoval na evropském šampionátu. V letech 1967 až 1974 nepoznal na znakařských tratích porážku. Zaplaval celkem 19 světových rekordů.

V roce 1978 se oženil s další východoněmeckou plaveckou hvězdou Kornelií Enderovou, rovněž čtyřnásobnou olympijskou vítězkou. Prominentní sportovní pár se rozvedl o čtyři roky později.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.