Na MS slalomářů neprošel z kvalifikace z Čechů jen Hilgert

FOZ DO IGUASSU

Pouze Luboš Hilgert, syn dvojnásobné olympijské vítězky a mistryně světa Štěpánky Hilgertové, vypadl ve středeční kvalifikaci na MS vodních slalomářů. V Brazilském Foz do Iguassu si vybral nováčkovskou daň a do semifinále kajakářů nepostoupil z 56. pozice. Naopak zbývající kajakáři i všichni kanoisté budou v sobotu bojovat o postup do desetičlenného finále i o místa na olympijské hry pro Českou republiku.

Česká hlídka v kategorii C1 ve složení Tomáš Indruch, Jan Mašek a Stanislav Ježek na MS ve vodním slalomu v Praze-Troji - ilustrační foto.

Nejlépe z Čechů si vedl obhájce bronzové medaile mezi kanoisty Stanislav Ježek, který byl v součtu dvou kvalifikačních časů šestý hlavně díky zlepšení ve druhé jízdě. Hned za ním skončil Jan Mašek a z 29. místa prošel dál i pátý muž z olympiády v Aténách Tomáš Indruch. Mezi kajakáři byl devátý Ivan Pišvejc, vítěz letošního Světového poháru v Praze Vavřinec Hradílek postoupil do semifinále z 25. pozice.

Nejrychlejší byli mezi kanoisty olympijský vítěz Tony Estanguet z Francie a z kajakářů Scott Parsons z USA.

Výsledky - kvalifikace:
Muži:
C1: 1. Estanguet (Fr.) 190,85 (0 tr. sekund), 2. Martikán (SR) 193,12 (2), 3. Bell (Austr.) 197,55 (6), ...6. Ježek 199,43 (6), 7. Mašek 200,18 (2), 29. Indruch (všichni ČR) 210,63 (4).
K1: 1. Parsons (USA) 183,53 (0), 2. Grimm 184,76 (0), 3. Pfannmöller (oba Něm.) 186,13 (0), ...9. Pišvejc 188,29 (2), 25. Hradílek 192,89 (6), 56. Hilgert (všichni ČR) 205,64 (8).