Akvabela Dufková byla na mistrovství Evropy dvanáctá

EINDHOVEN

Česká reprezentantka v synchronizovaném plavání Alžběta Dufková obsadila na mistrovství Evropy dvanácté místo. Akvabela z Tesly Brno zůstala v nedělním finále v Eindhovenu na pozici, která jí patřila po technickém programu. V soutěži družstev si pak připsala s dalšími sedmi kolegyněmi osmé místo.

Zlatou medaili mezi jednotlivkyněmi, první z 54, které budou na mistrovství Evropy uděleny, získala Gemma Mengualová. Třicetiletá španělská plavkyně porazila o desetinu bodu obhájkyni titulu z minulého šampionátu Natalju Iščenkovou z Ruska. Bronz má Italka Beatrice Adelizziová. Mengualová pak navíc večer získala další zlato v soutěži družstev.

ME v Eindhovenu:
Jednotlivkyně: 1. Mengualová (Šp.) 98,4, 2. Iščenková (Rus.) 98,3, 3. Adelizziová (It.) 94,0, ...12. Dufková (ČR) 84,9.
Družstva: 1. Španělsko 97,8 b., 2. Itálie 95,2, 3. Ukrajina 93,3, ...8. Česko 85,2.