Dálkový plavec Fichtl skončil osmnáctý na SP v Dubaji

Český dálkový plavec Jakub Fichtl obsadil osmnácté místo ve druhém závodě osmidílného seriálu Světového poháru, Rostislav Vítek skončil na desetikilometrové trati na otevřeném moři devětadvacátý. Prvenství vybojoval Němec Thomas Lurz. Jediná česká zástupkyně v závodě žen Jana Pechanová po předchozím virovém onemocnění vzdala zhruba dva kilometry před cílem.

"Na první pohled nejsou výsledky příliš oslnivé, byla to ale rozhodně dobrá zkouška. Například čas Fichtla v silné konkurenci je kvalitní, navíc udržel kontakt s hlavní skupinou. Také Vítek odvedl solidní výkon," řekl ČTK trenér dálkových plavců Zdeněk Tobiáš.

Třetí závod SP je na programu až 28. června v Setúbalu v Portugalsku.

Výsledky SP v Dubaji:
Muži (10 km): 1. Lurz (Něm.) 1:48:53,06, 2. Serebrenkov (Rus.) -1,58, 3. Cleri (It.) -1,82, ...18. Fichtl -22,43, 29. Vítek (oba ČR) -57,36.
Pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Cleri 36, 2. Kudinov (Rus.) 26, 3.-4. Serebrenkov a Lurz po 20.
Ženy (10 km): 1. Okimotová (Braz.) 1:56:01,27, 2. Müllerová (Fr.) -29,20, 3. Grimaldiová (It.) -31,17, ...Pechanová (ČR) nedokončila.
Pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Okimotová 24, 2. Grimaldiová 22, 3. Ilčenková (Rus.) 20.