Plavkyně Pechanová skončila čtvrtá na MS na pětikilometrové trati

SEVILLA

Česká plavkyně Jana Pechanová obsadila na mistrovství světa v Seville čtvrté místo na pětikilometrové trati. Od medaile ji dělilo více než šest sekund a doplavala v naprosto shodném čase jako Číňanka Ťing Čeng, s níž se o "bramborovou" pozici podělila. Po pátém místě ze závodu na deset kilometrů tak Pechanová znovu skončila těsně pod stupni vítězů.

Druhý titul získala v Seville Ruska Larisa Ilčenková, která zopakovala triumf z dvojnásobné trati, na níž budou plavci závodit i na olympiádě v Pekingu. Nadvládu ruských plavkyň potvrdila ziskem stříbrné medaile Jekatěrina Selivercovová, bronz putuje do Spojených států amerických zásluhou teprve šestnáctileté Chloe Suttonové.

Ve 12:30 odstartuje závod na pět kilometrů mužské kategorie, v níž budou české barvy hájit Jakub Fichtl a Jan Pošmourný.