Deblkajak Mrůzková, Blahová se kvalifikoval na olympiádu

MILÁN

Kajakářky Michala Mrůzková a Jana Blahová pojedou jako jediné české rychlostní kanoistky na olympijské hry. V nedělním finále závodu deblkajaků na 500 metrů na mistrovství Evropy v Miláně dojely sice až na poslední deváté pozici, ale protože před nimi skončil dostatečný počet lodí, které si nominaci na OH zajistily již dříve, kvalifikovaly se do Pekingu.

Jistotu olympijské nominace měly specialistka na sjezd na divoké vodě Mrůzková a Blahová v podstatě již před finálovým startem, ale definitivu získaly až po projetí cílem, neboť existovala ještě teoretická možnost zvrhnutí lodě či diskvalifikace. Žádná jiná česká posádka se v Miláně do Pekingu neprobojovala, ani deblkanoe Jiří Heller, Martin Doktor.

V nedělních finále B na 500 metrů skončil deblkajak Filip Šváb, Pavel Holubář třetí a kanoista Jaroslav Radoň byl čtvrtý. Na kilometru ve finále útěchy dojel čtyřkajak Karel Leština, Michael Odvárko, Jiří Polívka a Jiří Mládek na třetím místě.

V odpoledních finále na 200 metrů česká reprezentace žádného zástupce nemá.