Rubriky:

Vodní sporty

Karlovy Vary přivítají kanoistický festival zkráceně ve třech dnech

27. května 2008 13:53 - PRAHA

Již pojedenácté se ve dnech 13. až 15. června bude konat v Karlových Varech tradiční Kanoe Mattoni a již posedmé má západočeské město čest hostit závody Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Tentokrát se ale pojede pouze ve třech dnech. „Rozhodli jsme se zkrátit program tak, aby byl kvalitnější a intenzivnější,“ řekl novinářům na úterní tiskové konferenci technický ředitel akce Martin Müller.

 

ČTK/Ivan Babej

„Po deseti letech jsme přemýšleli, kam s Kanoe Mattoni dál, jak ho rozvíjet. Došli jsme k tomu, že bude efektivnější zacílit ho na víkend. Je to také proto, abychom zlepšili přistup pro diváky, aby si to užili na sto procent,“ řekl Martin Karas, marketingový manažer Karlovarských minerálních vod, tradičního sponzora akce.

Vedle klasického závodu Světového poháru na trati 6,5km a závodu ve sprintu bude během vodáckého festivalu k vidění také Kanoe Mattoni Open, což je závod pro registrované i neregistrované vodáky. „Měli jsme trochu problém napěchovat celý program do tří dnů. Zajímavostí je, že 400 míst na Open bylo na internetu během osmnácti hodin vyprodaných, což svědčí o velkém zájmu o tento program,“ poznamenal Vlastimil Lepík, sportovní ředitel závodu.

Kompletní světová špička závodníků ve sjezdu na divoké vodě se představí na řece Teplá na trati, která je unikátní tím, že vede přímo historickým centrem Karlových Varů a je tak zajímavá i pro návštěvníky. Mezi závodníky by neměla chybět ani česká naděje Kamil Mrůzek. „Příští týden budu obhajovat titul mistra světa z Karlových Varů. Byl jsem ale dlouho nemocný. Doufám, že se dám do pořádku,“ přeje si Mrůzek, který připomněl mistrovství světa, jež se koná v Itálii týden před kanoistickým festivalem ve Varech.

Letošní ročník nabídne návštěvníkům také bohatý doprovodný kulturní program na Kanoe Mattoni Festu. K vidění na pódiu před hotelem Thermal bude například Lucie Bílá, Petr Kolář, Meky Žbirka nebo skupiny Kryštof a Chinaski. „Přesunuli jsme hlavní hvězdy z neděle na pátek. Součástí pátečního programu bude také romantická noční plavba,“ láká diváky Müller. Poprvé projde městem karnevalový průvod.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty