Rubriky:

Vodní sporty

Doktor s Hellerem mohou ještě doufat v Peking

28. května 2008 07:29 - PRAHA

Na OH do Pekingu se zatím nominovalo 77 českých sportovců. Kvalifikace v Madridu čeká basketbalistky, limity ještě plní atleti s plavci, tři lodě budou ve hře při červnové poznaňské kvalifikaci veslařů a naději má i zápasnice Spoustová. V nečekanou olympijskou šanci mohou také doufat kanoisté Doktor s Hellerem.

„Figurují mezi náhradníky a máme informace, že Maďarsko by se mohlo vzdát startu deblkanoe právě v jejich prospěch. Pozvání může dostat jezdec Hatla, což by znamenalo zajistit přepravu koně z Amsterdamu, ale to by se zvládlo. Divoké karty by se mohli dočkat i šermíř Beran nebo jachtařka Fenclová,“ říká šéf české olympijské mise František Dvořák.

Nominační plénum bude 16. července, kdy začnou platit přísnější kritéria ohledně reklamních aktivit olympioniků. Musí zmizet ze všech billboardů a spotů a vrátit se na ně mohou až tři dny po skončení her. ČOV má snahu právně bránit zneužití olympijských symbolů k reklamním účelům.

„Nebráníme nekomerčnímu využití, nejde nám ani o trestní postihy, ale především o osvětu. Prostředky, které za porušení práv získáme soudní cestou, půjdou do rozvoje mládeže či na podporu bývalých olympioniků. Prvotní je při olympiádě sport, byznys musí být až druhotný,“ řekl místopředseda Jiří Zedníček.

Olympijská pochodeň váží jeden kilogram

Partner MOV, počítačová firma Lenovo, se včera v Praze jako spoluautor designu chlubila originálem olympijské pochodně. Vytvořena je z lakované slitiny hliníku a hořčíku, měří 72 cm a váží jeden kilogram. Propojuje moderní design s čínskou symbolikou, hlavní inspirací se stal tvar svitku papíru.

Jediným českým sportovcem, který pochodeň nesl, byl volejbalista Jiří Novák v Paříži. V Prostějově už začali šít oblečení pro olympioniky, kteří budou mít při zahajovacím ceremoniálu na sobě tmavě modrá saka, červené košile a bílé kalhoty. V oblečení pro volný čas bude převládat modrá barva.

Diskařka Věra Cechlová, bronzová z MS 2005, je na nové známce k OH. Cenina v hodnotě 18 Kč bude vydána 18. června.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty