Rubriky:

Vodní sporty

Veslaři s pěti loděmi v Luzernu

30. května 2008 08:14 - PRAHA

Pět českých posádek se představí o víkendu na druhém dílu veslařského Světového poháru ve švýcarském Luzernu. Zejména skifaři chtějí na jezeře Rotsee navázat na druhá místa z mnichovské premiéry před třemi týdny.

Mirce Knapkové ale vedle dva roky neporažené Bělorusky KarstenovéChodotovičové přibude další těžká soupeřka, stříbrná z loňského MS Nejkovová z Bulharska. „Až teď by se mělo ukázat, jak na tom vlastně jsem,“ soudí česká veslařka. S těžší rolí je smířen také Ondřej Synek: „Vedle v Mnichově vítězného Brita Campbella dorazí zase Nor Tufte i Němec Hacker a o slovo se hlásí Novozélanďan Drysdale, jenž v domácí kvalifikaci nečekaně porazil Wadella.“ Úřadující mistr světa ve skifu tak usedne v Luzernu do dvojskifu.

Znovu do finále by se ráda podívala nově sestavená dvojka bez kormidelníka Chalupa, Makovička, která se v Mnichově blýskla 4. místem a důležité pro ni bude poměření výkonnosti s loděmi Švýcarska a Itálie, zřejmě největšími soupeři v boji o dvě postupová místa na blížící se olympijské kvalifikaci. Také dvojskif lehkých vah bratří Vetešníkových bere Luzern jako poslední test před poznaňským bojem o OH.

Zopakovat medailové umístění i při druhém podniku SP bude chtít do Pekingu už nominovaná čtyřka bez kormidelníka ve složení Neffe, Bruncvík, Gruber, Horváth. V Mnichově nestačila jen na Brity, nově se mezi jejími soupeři objevují lodě USA a Austrálie. Přednost klidné přípravě na OH dává dvojskif žen Vařeková, Antošová a také párová čtyřka mužů, která skončila v Mnichově nečekaně až osmá a nyní ji po odvolání Kruťjakova spolu připravují trenéři Doleček starší a Panuška. Už chystají i přesazování v lodi, roli veslovoda zřejmě svěří Hanákovi a Jirka se přesune na pozici háčka až za Dolečka s Vitáskem.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty