Rubriky:

Vodní sporty

Tři české posádky postoupily na SP v Lucernu přímo do semifinále

30. května 2008 14:15 - LUCERN

Tři české posádky postoupily v druhém podniku Světového poháru ve veslování v Lucernu z prvního místa v rozjížďce přímo do semifinále. Přemožitele ve svém úvodním vystoupení na jezeře Rotsee nenašli skifaři Ondřej Synek, Miroslava Knapková a dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička.

Zbývajícím dvěma posádkám se ve Švýcarsku tolik nedařilo. Dvojskif lehkých vah Jan a Ondřej Vetešníkové obsadil ve své jízdě třetí místo a vpodvečer jej čeká oprava. Pro čtyřku bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth soutěž skončila už v pátek.

Svěřenci trenéra Petra Blechy obsadili na úvod SP až čtvrté místo, když jejich výkon poznamenala menší zdravotní indispozice veslovoda Neffeho. Veslaři pražské Dukly mohli nastoupit do opravy, ale vedení reprezentace se nakonec rozhodlo, že je ze závodu odhlásí.

"Nejedná se o nic vážného, ale nechceme ohrozit přípravu na olympiádu kvůli jednomu závodu Světového poháru," řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

V Lucernu z tradičních českých posádek nestartuje ze studijních důvodů ženský dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková a párová čtyřka, která se po změně složení trenérského týmu věnuje tréninku. Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah poté místo do Lucernu odjela na regatu do německého Ratzeburgu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty