Na divoké vodě ve Varech vítězili výhradně mistři světa

Všichni mistři světa, kteří před týdnem v italské Ivree získali tituly na dlouhé trati, v neděli ve stejné disciplíně triumfovali i v závodě Světového poháru v Karlových Varech. Prvenství si zopakovali italský kajakář Maximilian Benassi, chorvatský kanoista Emil Milihram, němečtí deblisté Uli Andree a Patrick Driesch a švýcarská kajakářka Sabine Eichenbergerová.

Domácí vodáci vybojovali na 6,5 kilometru dlouhé trati na řece Teplé dvě stříbrné medaile. Úřadující vicemistryni světa Kateřinu Vacíkovou dělilo od prvního místa necelých pět sekund. Deblkanoistům Janu Nesetovi s Davidem Lisickým, kteří už v sobotním sprintu vybojovali bronz, scházely k prvenství jen dvě a půl sekundy. "Snažila jsem se šetřit na začátku síly na tenhle strašně dlouhý sjezd. Sabine mi zase dala ty čtyři sekundy jako vždycky," konstatovala Vacíková.

V nejnabitější kategorii kajakářů skončil Kamil Mrůzek čtvrtý se ztrátou přes tři sekundy na medaili.

MUŽI
K1: 1. Benassi (It.) 19:58,78, 2. Joncour (Fr.) -5,93, 3. Bong (Něm.) -6,14, 4. K. Mrůzek -9,38, ...10. Slovák -17,79, 15. Marek -36,10, 24. D. Knebel (všichni ČR) -1:04,03.
C1: 1. Milihram (Chorv.) 22:17,46, 2. Weber (Něm.) -10,55, 3. Panato (It.) -27,18, ...5. Rygel -42,80, 6. Uncajtík -48,55, 7. Novosad (všichni ČR) -1:01,50.
C2: 1. Andree, Driesch (Něm.) 22:12,42, 2. Neset, Lisický (ČR) -2,51, 3. Peltriaux, Heitz (Fr.) -17,98, ...6. Morštejn, Veselý -1:12,47, 11. Kubát, Bříza (všichni ČR) -2:00,99.