Kajakář Kubričan byl v Tacenu druhý, Jiras s Máderem třetí

Kajakář Lukáš Kubričan vybojoval druhé místo na Světovém poháru vodních slalomářů ve slovinském Tacenu a dosáhl nejlepšího výsledku v kariéře. Deblkanoisté Marek Jiras a Tomáš Máder v neděli na řece Sávě obsadili třetí místo. Obě posádky se prosadily na stupně vítězů i před týdnem v pražské Troji, kde byl Kubričan třetí a Jiras s Máderem zvítězili.

Druhý díl Světového poháru vynechali čeští olympionici, kteří se připravují v dějišti her v Pekingu. Při neúčasti vítězky z Prahy Štěpánky Hilgertové ovládla závod kajakářek Němka Mandy Planertová, která v nejtěsnějším boji o prvenství v nedělním finále zdolala o 89 setin sekundy Číňanku Li Ťing-ťing. Ženské finále se jako jediné muselo obejít bez české účasti.

Jiras s Máderem postoupili do finále dokonce z druhého místa se ztrátou dvou sekund na slovenské favority Pavla a Petera Hochschornerovy, kteří v Troji překvapivě neprošli ani kvalifikací. Pražské zklamání si vynahradili suverénním vítězstvím, před českou posádku se dostali ještě další Slováci Ladislav a Peter Škantárové.

Kubričan byl po semifinále třetí, v závěrečné jízdě ještě předstihl Brita Richarda Hounslowa, kterého porazil o 29 setin.

Světový pohár vodních slalomářů:
Muži:
K1: 1. Kauzer (Slovin.) 179,29 (0 trestných sekund), 2. Kubričan (ČR) -4,88 (0), 3. Hounslow (Brit.) -5,17, ...8. Pišvejc -10,04 (4), 40. Hilgert (oba ČR).
C1: 1. Bettge (Něm.) 193,27 (0), 2. Slafkovský (SR) -3,38 (0), 3. Dürrenmatt (Švýc.) -5,54 (0), ...9. Mašek -25,57 (4), 19. Indruch, 22. Gebas (všichni ČR).
C2: 1. Pavel Hochschorner, Peter Hochschorner 200,08 (2), 2. L. Šakntár, P. Škantár (všichni SR) -6,17 (2), 3. Jiras, Máder -7,19 (2), ...10. Hammer, Vlček -21,73 (4), 15. Hradílek, Sehnal (všichni ČR).
Ženy:
K1: 1. Planertová (Něm.) 205,34 (0), 2. Li Ťing-ťing (Čína) -0,89 (0), 3. Stacherová (SR) -4,33 (0), ...19. Ornstová, 20. Pavelková, 23. Řihošková (všechny ČR).