Rubriky:

Vodní sporty

Plavecká šampionka Hardyová přes doping doufá ve start na OH

25. července 2008 09:37 - NEW YORK

Plavecká mistryně světa Jessica Hardyová navzdory pozitivnímu dopingovému testu na americké olympijské kvalifikaci věří, že bude moci startovat na hrách v Pekingu. S právníkem Howardem Jacobsem začala pracovat na tom, aby dosáhla bleskového očištění.

Hardyová měla 4. července po kraulařské stovce pozitivní test na anabolický steroid clenbuterol. Její právník však poukazuje na to, že testy vzorků pořízených o tři dny dříve a dva dny později dopadly negativně. "Nikdy jsem neslyšel o podobných výsledcích testování. Když ji o pozitivním testu informovali, ani nevěděla, co je to clenbuterol," řekl.

Jednadvacetiletá Hardyová měla na olympiádě startovat v závodech na 100 metrů prsa, 50 metrů volný způsob a kraulařské štafetě na 4x100 metrů. Už však opustila soustředění amerických plavců v Palo Altu a vrátila se domů, odkud chce bojovat o svou premiérovou účast na olympiádě.

Za dopingový prohřešek jí hrozí dvouletý trest, ale chce se odvolat. Její právník se snaží o urychlení odvolacího procesu vzhledem k tomu, že olympiáda začíná už za dva týdny.

ČTK

Zrušit