Junioři Gotvald s Vlčkem jsou mistry světa ve vodním slalomu

ROUDNICE NAD LABEM

Deblkanoisté Robert Gotvald s Janem Vlčkem se stali v Roudnici nad Labem juniorskými mistry světa ve slalomu a s druhým titulem po závodě hlídek byli nejúspěšnějšími účastníky šampionátu. V nedělním finále individuálního závodu zvítězili o pouhých 28 setin sekundy před dalšími domácími vodáky Ondřejem Karlovským a Jakubem Jáněm.

Medailovou sbírku zkompletovala pro pořadatelskou zemi kajakářka Kateřina Kudějová, jež přidala bronz k týmovému zlatu. Bez medaile skončili v Roudnici jen čeští kajakáři. Jejich čest v neděli hájil ve finále Tomáš Maslaňák, ale stejně jako se svými kolegy v závodě družstev skončil těsně pod stupni vítězů. Ze semifinále nepostoupil do závěrečné jízdy žádný singlkanoista, ale tým v pátek získal stříbro.

Bronzoví medailisté z nedávného mistrovství Evropy Gotvald s Vlčkem zajeli nejlepší finálovou jízdu, po té první ztráceli na čtvrtém místě přes šest sekund na průběžně vedoucí reprezentační kolegy. Karlovský s Jáněm ale rozhodující závod nezvládli, dvěma dotyky branek se připravili o zlato a stejně jako na ME skončili druzí. "Bylo to extrémní drama do poslední chvíle, ze čtvrtého místa po prvním kole bylo sedm sekund hodně, ale nakonec to bylo o setinkách," shodli se v rozhovoru pro Českou televizi vítězové.

Kudějová ztratila na stříbro čtyři setiny

Kudějová útočila ještě z nevýhodnější pozice, protože po semifinále byla až osmá s přesně sedmisekundovým mankem na první místo, ale nakonec ji od stříbra dělily jen čtyři setiny. Evropskou šampiónku předjely jen dvě průběžně nejlepší závodnice - těsně Němka Stefanie Hornová a jasně nejlepší Slovinka Eva Terceljová.

Nejobsazenější kategorii kajakářů vyhrál Slovák Martin Halčin, šampionem mezi kanoisty se stal po dvou nejrychlejších jízdách Sideris Tasiadis z Německa.

MS ve vodním slalomu:
Junioři:
K1: 1. Halčin (SR) 193,93 (0 tr. sekund), 2. Albreht (Slovin.) 194,19 (0), 3. Renia (Fr.) 195,12 (2), 4. Maslaňák 195,94 (4), ...15. Dupal 101,75 (4), 22. Tunka (všichni ČR) 104,86 (6).
C1: 1. Tasiadis (Něm.) 196,38 (0), 2. Tcheng Č'-čchiang (Čína) 200,17 (0), 3. Funk (Něm.) 207,35 (2), ...16. Herink 111,04 (0), 21. Říha 114,49 (2), 29. Jordán (všichni ČR) 123,65 (2).
C2: 1. Gotvald, Vlček 229,73 (4), 2. Jáně, Karlovský (všichni ČR) 230,01 (4), 3. Brzezinski, Chlebek (Pol.) 237,62 (4), ...15. Kašpar, Šindler (ČR) 179,49 (50).
Juniorky:
K1: 1. Terceljová (Slovin.) 220,19 (4), 2. Hornová (Něm.) 222,72 (2), 3. Kudějová 222,76 (2), ...5. Vojtová 231,15 (2), 8. Bustová (všechny ČR) 237,28 (2).