Češi jsou ve volném potápění opět druzí na světě

ŠARM AŠ-ŠAJCH

Stříbrné medaile vybojovalo na mistrovství světa ve volném potápění v egyptském Šarm aš-Šajchu družstvo českých mužů ve složení Martin Štěpánek, Petr Vala a Petr Zlatuška, které obhájilo druhé místo z předloňského šampionátu. České reprezentantky Jarmila Slovenčíková, Jana Oujezdská a Barbora Ivanská skončily po třech disciplínách jen těsně pod stupni vítězů čtvrté.

Mužům se nejvíc dařilo v disciplíně dynamická apnoe, v níž se plave v bazénu pod vodou na jeden nádech. Nejdál uplaval 182 metrů Vala. Ve statické apnoi byl nejlepší s výdrží 7:13 minuty pod vodou na jeden nádech několikanásobný světový rekordman Štěpánek. V konstantní váze s ploutvemi se nejhlouběji - do sto metrů - ponořil rovněž Štěpánek, mistr světa v této disciplíně .

Mezi ženami se postarala o český rekord v konstantní váze s ploutvemi Slovenčíková, která se ponořila do hloubky 70 metrů. Skvělý výkon předvedla i v dynamické apnoi, když doplavala na metu 133 metrů.