Pětadvacítku na ME dálkových plavců vyhrál Cleri, Vítek devátý

DUBROVNÍK

Valerio Cleri získal na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Dubrovníku třetí zlatou medaili pro italskou výpravu. V nejdelším závodu na 25 kilometrů v sobotu italský plavec soupeře deklasoval, druhý Francouz Joanes Hedel na něj v dešti a vlnobití ztratil tři minuty a 40 sekund. Bronz vybojoval Dmitrij Solovjov z Ruska, z dvojice českých reprezentantů byl rychlejší Rostislav Vítek na devátém místě.

Sedmadvacetiletý Cleri, čtvrtý muž z letošní olympijské premiéry dálkových plavců v Pekingu, dosud dával přednost desetikilometrové trati, na které také předloni získal stříbro z MS. "Byla to moje první mezinárodní pětadvacítka. Asi se na ni teď přece jenom víc zaměřím," prohlásil vítěz, kterému až čtyřmetrové vlny v závěru závodu prý vůbec nevadily.

Šampionát v Dubrovníku skončí nedělním závodem žen na stejně dlouhé trati. Ve startovní listině není žádná česká plavkyně.