Rubriky:

Vodní sporty

Plavecké mistrovství Evropy v Budapešti bude až příští rok

30. dubna 2020 17:53 - Budapešť/Praha

Mistrovství Evropy v plaveckých sportech se letos v Budapešti kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuskuteční ani v náhradním termínu. Maďarský plavecký svaz dnes oznámil, že šampionát uspořádá příští rok. O přesném termínu bude v listopadu rozhodovat kongres Evropské plavecké federace.

 

ČSPS/Martin Vaňo

"Je očividné, že v tomhle roce se žádné mistrovství Evropy zorganizovat nepodaří," uvedl šéf maďarského plavání Sándor Wladár. V zemi dnes vyhlásili zákaz konání akcí s více než 500 účastníky do poloviny srpna.

Maďarsko pandemie koronaviru zasáhla méně než jiné země. K dnešku registrovalo 2775 případů nákazy a 312 mrtvých s nemocí covid-19.

Konečně! Čeští plavci mohli po více než měsíci trénovat v bazénu

Evropský šampionát se měl původně konat od 11. do 24. května. Po vypuknutí pandemie organizátoři uvažovali o jeho přeložení na druhou polovinu srpna, ale ani tato varianta není za současných podmínek reálná.

Plavecké ME je další velkou akcí, která byla kvůli koronaviru odložena na příští rok. Stejný osud potkal olympijské hry v Tokiu či fotbalové Euro.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.