Rubriky:

Vodní sporty

Dvacet českých plavců splnilo limit na mistrovství Evropy

24. listopadu 2008 10:43 - BRNO

Čeští plavci připravili novému reprezentačnímu trenérovi Jiřímu Kyněrovi před prosincovým mistrovstvím Evropy v krátkém bazénu v Rijece příjemné překvapení. Ve dvou nominačních závodech ve Znojmě a v Brně splnilo limity 20 plavců a výkonnostní vzestup dokumentovalo i šest nových českých rekordů, které padly o víkendu v bazénu na Lesné.

"Limity na mistrovství Evropy nebyly letos tak tvrdé. Cílem bylo plavce motivovat, což se podařilo. Mám z jejich výkonů dobrý pocit," řekl ČTK Kyněra, který vidí před šampionátem v Rijece hlavní české trumfy ve zkušeném Květoslavu Svobodovi a teprve osmnáctiletém plzeňském plavci Janu Šeflovi. Ten v Brně pokořil hned tři česká maxima na motýlkářských tratích.

Podle Kyněry mohou Svoboda a Šefl na ME pomýšlet na finále A. "Tam by se v případě vyladění formy mohl dostat také Jiří Jedlička. Semifinálové ambice mohou mít Simona Baumrtová, Michal Rubáček a Martin Verner. To je ovšem moje tajné přání," tvrdí Kyněra.

Svoboda se představil jen na kraulařské dvoustovce

Optimismus mu trochu kalí zdravotní stav Svobody, jenž má mírně vyhřezlou plotýnku. Proto také startoval pouze ve své momentálně nejsilnější disciplíně kraulařské dvoustovce, na níž v sobotu v Brně dosáhl velmi kvalitního času a přiblížil se svému českému rekordu. Na dalších tratích se už nepředstavil.

"Snažíme se jej dát zdravotně do pořádku. Rehabilituje, chodí na cvičení. Pomáhá nám v tom i docent Kolář. Podle momentálního zdravotního stavu poplave Svoboda na mistrovství Evropy závod na 200 metrů a případně by si ještě vyzkoušel i 400 metrů volným způsobem," dodal reprezentační kouč.

Nyní se budou čeští reprezentanti připravovat týden ve svých oddílech. Příští pondělí se sejdou ve Znojmě, odkud odjedou autobusem do Rijeky.

Limity pro start na mistrovství Evropy splnili Martin Baďura, David Bartoš, Tomáš Fučík, Jiří Jedlička, Michal Rubáček, Michal Spurný, Květoslav Svoboda, Jan Šefl, Martin Verner, Jiří Vlček, Simona Baumrtová, Petra Chocová, Sandra Kazíková, Alena Nývltová, Barbora Olšavská, Hana Paloušková, Silvie Rybářová, Alžběta Řehůřková, Klára Václavíková a Barbora Závadová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty