Rubriky:

Vodní sporty

Trenéra českých plavců Kyněru naplnilo ME v Rijece optimismem

19. prosince 2008 15:55 - BRNO

S optimismem hledí do příštího roku trenér českých plavců Jiří Kyněra, který směřuje přípravu svých svěřenců k mistrovství světa na přelomu července a srpna v Římě. Kyněru příznivě naladily výsledky reprezentantů na nedávném mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Rijece, kde padlo 16 českých rekordů a Petra Chocová s Květoslavem Svobodou se probojovali do finále.

"Pozitivní je i skutečnost, že z celkového počtu 49 startů zaplavali čeští plavci 36 osobních maxim. Což je základem pro dobrý start do příští sezóny. Mým tajným cílem je start jednoho českého plavce ve finále v Římě," uvedl dnes Kyněra na tiskové konferenci v Brně.

Pochvaloval si zejména pospolitost nového týmu. "Jsme jednolitým týmem, na evropském šampionátu si navzájem všichni fandili. V tom vidím velký posun oproti minulosti," dodal Kyněra.

Novou sezonu začne vybraná pětice Simona Baumrtová, Tomáš Fučík, Michal Rubáček, Svoboda a Jan Šefl 18. ledna třítýdenním tréninkovým pobytem v Jihoafrické republice. Kyněra touží po častějších zahraničních soustředěních. "V tomto směru je ale otázka, co nám při současné ekonomické krizi plavecká pokladna dovolí. Dlouhá příprava v domácích podmínkách je ubíjející," nastínil své plány.

Posledního medailového úspěchu na mistrovství světa v padesátimetrovém bazénu dosáhli čeští plavci před pěti lety v Barceloně. Tam skončila Ilona Hlaváčková druhá v závodě na 50 m znak a Svoboda doplaval na kraulové dvoustovce čtvrtý.

V příštím roce bude vedle mistrovství světa v Římě dalším vrcholem univerziáda, na níž mohou startovat vysokoškoláci Fučík, Jedlička a Rubáček. Příslib českého plavání do budoucnosti by pak mohly naznačit výsledky červencového mistrovství Evropy juniorů v Praze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty