Rubriky:

Vodní sporty

V Austrálii zakázali mladým plavcům celotělové plavky

20. prosince 2008 13:25 - SYDNEY

Australští plavci do 18 let nebudou moci v závodech svých věkových kategorií využívat celotělové plavky. Australský svaz jim to zakázal kvůli tomu, aby se v mládežnických závodech smazaly technologické rozdíly a všichni měli v maximální možné míře totožné podmínky.

Podle nových pravidel budou muset mladí plavci závodit v úboru, jenž nepůjde nad pas a pod kolena. Dívky musejí mít nepokrytá záda a holá ramena.

"Chceme, aby v těchto kategoriích měli všichni stejné podmínky. Tenhle týden bylo mistrovství státu Queensland a byli tam dvanáctiletí kluci v celotělových plavkách. Nechceme, aby náš sport ovlivňoval fakt, že si někdo bude moci dovolit lepší vybavení," řekl sobotnímu vydání listu Sydney Morning Herald hlavní trenér australské reprezentace Alan Thompson.

Zákaz plavek, které snižují odpor vody, platí pouze pro soutěže v mládežnických kategoriích. Pokud budou plavci mladší 18 let závodit se seniory, celotělový úbor si vzít mohou.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.