Rubriky:

Vodní sporty

Plavcům chybělo na soustředění v Africe slunečné počasí

10. února 2009 12:08 - ZNOJMO

Se splněným objemem uplavaných kilometrů se vrátila z třítýdenního soustředění v Jižní Africe pětice českých bazénových reprezentantů, kteří trénovali v letovisku Margate pod vedením kouče Jiřího Kyněry na červencové mistrovství světa v Římě. K dokonalé spokojenosti prý chybělo plavcům pouze lepší počasí.

"Na rozdíl od minulých let nám celých dvanáct dnů propršelo a ve většině dalších bylo zataženo. Chyběly nám slunné dny s modrou oblohou, které dodávají energii. Slunce vyšlo až na poslední tři dny, kdy jsme se pro změnu spálili," konstatoval po návratu Kyněra.

Výpravu tvořili Tomáš Fučík, Michal Rubáček, Květoslav Svoboda, Jan Štefl, Simona Baumrtová a v roli sparingpartnera znojemská naděje Ondřej Čermák. Každý z plavců si připsal do tréninkových deníků přes 220 kilometrů.

Zdravotní problémy měl jen Svoboda

"Zaměřili jsme přípravu na rozvoj vytrvalosti a aerobní kapacity. Výkonnost jsme hlídali podle výsledků testů, které plavci podstoupili před odjezdem v Praze, a úroveň tréninků kontrolovaly testy laktátů. Zdravotně všichni prošli soustředěním až na Svobodu, kterého tři dny trápilo bolavé rameno, zcela bez problémů," dodal trenér.

Elitní pětici nyní čeká od 20. do 22. února mistrovství České republiky v Českých Budějovicích. "Zahraniční příprava ale k tomuto zimnímu vrcholu nesměřovala, naším cílem je mistrovství světa v Římě. Tito vybraní reprezentanti ani nemusí plnit limity," uvedl Kyněra a nevyloučil, že by se ještě jeho skupina mohla rozšířit. Jednou z velkých nadějí je například teprve šestnáctiletá Barbara Závadová z Ostravy, která má v polohovém závodě na 400 metrů krůček ke splnění limitu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty