Rubriky:

Vodní sporty

Kajakářka Mrůzková neví, jestli dát přednost sjezdu nebo rychlosti

4. května 2009 18:00 - PRAHA

Doma už má Michala Mrůzková velkou sbírku medailí jak ze šampionátů v sjezdu na divoké vodě, tak ze závodů v rychlostní kanoistice. Po dvouleté pauze, kdy se kvůli olympiádě v Pekingu zaměřila na deblkajak, chtěla opět obě disciplíny kombinovat. Jenže letos obě ME kolidují, a tak má před sebou devětadvacetiletá závodnice nelehký úkol... Čemu dát přednost?

„Poslední čtyři roky jsem kombinovala rychlostní kanoistiku se sjezdem na divoké vodě. A tenhle systém se mi osvědčil. Nevím přesně, čím to je. Ale vždy se pak dostavily výsledky. A je to pro mě i psychické odreagování, když se věnuji oběma disciplínám,“ přiznala Michala Mrůzková.

„Poslední dva roky jsem se kvůli olympijským hrám v Pekingu zaměřila hlavně na rychlostní kanoistiku. A tak jsem se těšila, že se letos budu moci vrátit opět k této kombinaci,“ vyprávěla několikanásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě.

Ze začátku to vypadalo, že všechno bude v pohodě. Měla jsem v plánu jet na mistrovství Evropy ve sjezdu i v rychlostní kanoistice. Ale před více než měsícem jsem se dozvěděla, že ME ve sjezdu se posunulo a bude se konat v termínu druhého evropského šampionátu na konci června. A tak nastal problém, protože kanoistické ME je zároveň nominací na světový šampionát,“ vysvětlovala devětadvacetiletá závodnice. „Nyní se snažím s vedením dohodnout, jestli by pro mě mohli nominační kritéria trochu pozměnit, abych mohla jezdit oboje,“ dodala držitelka několika medailí v rychlostní kanoistice.

Dva měsíce na přípravu

"Podle mě by to šlo. Vždyť teď bych se po Světovém poháru v Račicích začala více věnovat sjezdu. A po mistrovství Evropy budu mít ještě dva měsíce pořádně se připravit na světový šampionát v rychlostní kanoistice. Kdybych nezávodila, ztratila bych s ostatními kontakt. A možná i motivaci,“ řekla smutná Mrůzková.

„A tak věřím, že se s vedením nějak dohodneme a nebudu se muset rozhodovat, čemu dát přednost. Bylo by to pro mě horší, kdybych se měla specializovat jen na jednu disciplínu.“ A co kdyby na výběr přeci jen došlo? „To by pro mě bylo, jako kdyby mi měli uříznout pravou nebo levou ruku a řekli mi, ať si vyberu,“ přiznala kajakářka. "Opravdu nevím, pro co bych se rozhodla. Je to padesát na padesát," uzavřela Mrůzková.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty