Lůžek byl ve finále SP ve veslování druhý, Janáková třetí

Čeští skifaři lehkých vah Ondřej Lůžek a Klára Janáková vybojovali v Mnichově medailová umístění ve Světovém poháru ve veslování. Lůžek obsadil v sobotním finále druhé místo, Janáková byla třetí.

Lůžek nestačil pouze na světového šampiona z roku 2007 Duncana Granta z Nového Zélandu, Janáková prohrála s Dánkou Juliane Rasmussenovou a Sarou Karlssonovou ze Švédska. Oba čeští skifaři si připsali své nejlepší výsledky v SP, pro oba to znamená také jeden z nejvýraznějších úspěchů v kariéře.

B-finále v Mnichově vyhrála párová čtyřka ve složení David Jirka, Tomáš Karas, Milan Doleček, Petr Buzrla. V konečném hodnocení disciplíny tak obsadila sedmé místo.