Rubriky:

Vodní sporty

Dálkový plavec Vítek senzačně vyhrál závod SP

21. června 2009 19:48 - NEAPOL

Dálkový plavec Rostislav Vítek v neděli senzačně vyhrál závod Světového poháru v Itálii z Capri do Neapole. Český reprezentant zvítězil na trati dlouhé 36 kilometrů způsobem start cíl, kam doplaval v času 6:42:55 hod. Druhý skončil domácí závodník Andrea Volpini se ztrátou více než 14 minut, třetí pozici obsadil další Ital Alberto Stochino.

Český plavec naposledy ovládl závod SP v roce 2005, kdy Jakub Fichtl vyhrál v Hongkongu. Před ním kraloval dokonce v celé sezoně Světovému poháru v roce 1997 Michal Drozd. Vítek se letos poprvé dostal na stupně vítězů v únoru v Argentině na trati dlouhé 57 kilometrů.

Český olympionik, který se v srpnu chystá na proslulý kanál La Manche, vsadil v Itálii na jedinou kartu. Od začátku plaval vabank. Tušil, že ve vysokých vlnách ho soupeři budou těžko dohánět, když jim hned za začátku uplave. Třiatřicetiletý plavec nakonec vyhrál v druhém nejlepším čase historie závodu, který je nejdelší v Evropě.

"Chtěl jsem si zkusit, jaké to bude na La Manchi, když budu plavat sám," prohlásil Vítek. "Je super, že mě nedojeli. Mám z toho závodu parádní dojmy," uvedl. Zhruba po čtyřech hodinách měl krizi, během závodu vypil 10 litrů tekutin. "Ale propil jsem se, vyšlo mi to. Jsem moc spokojený," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty