Čeští kanoisté zatím do finále ME nepostoupili

BRANDENBURG

Žádné z českých lodí, které se dnes na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Brandenburgu postavily na start rozjížděk na 500 a 1000 metrů, se nepodařilo postoupit přímo do finále. Nejblíže k tomu měl čtyřkajak ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Andrlík, Jan Štěrba, který na kilometrové trati dělilo od třetího postupového místa 627 tisícin sekundy.

Semifinálové závody jsou na programu v sobotu dopoledne a vedle čtyřkajaku do nich na kilometru zasáhnou ještě kajakáři Anna Adamová, která ve své rozjížďce skončila šestá, a Branislav Šrámek (7.), deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (6.) a deblkajak Pavel Davídek, Lukáš Trefil (5.). Ze závodu na C1 byl diskvalifikován Jiří Heller.

Na poloviční trati postoupily do semifinále všechny české lodě: kajakáři Jana Blahová (6.) a Filip Šváb (6.), kanoista Martin Egermaier (5.), deblkanoe Radoň, Dvořák (6.), deblkajak Horský, Štěrba (5.) i ženský čtyřkajak, který obsadil rovněž páté místo.