Na ME rychlostních kanoistů dojel deblkajak na pětistovce šestý

BRANDENBURG

V závěrečném finálovém bloku na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Brandenburgu už čeští reprezentanti svou medailovou bilanci nerozšířili. Z šampionátu tak odjeli s dvěma bronzy. Ve finále A na pětisetmetrové trati v neděli skončil deblkajak Ondřej Horský, Jan Štěrba šestý a čtyřkajak ve složení Anna Adamová, Jana Šebestová, Jana Blahová, Lenka Hrochová dojel na osmém místě.

Stříbrná posádka z květnového závodu SP v Račicích na této trati Horský, Štěrba se na ME zaměřila na čtyřkajak, ale ani ve své "doplňkové" disciplíně se neztratila. Ve vyrovnaném finálovém závodu dojeli Češi na šesté pozici.

Reprezentační trenér Martin Doktor ocenil i osmé místo ženského čtyřkajaku. "Odstup od medaile byl dvě vteřiny, a to je pro mě s touto posádkou solidní výkon. Holky byly spokojené s tím, že se dostaly do finále. Byl to cíl a ten splnily," uvedl Doktor v tiskové zprávě.

Blahové navíc dopoledne těsně uniklo finále A v singlkajaku, k postupu jí chybělo jen osm setin sekundy; celkově skončila třináctá. Finále B jeli také kajakář Filip Šváb a kanoista Martin Egermaier.

"Myslím, že to byla solidní účast," řekl Doktor. "V některých soutěžích jsme mířili výš, například neúčast deblkanoistů ve finálových jízdách mě mrzela, ale Filip Dvořák jel pod antibiotiky a závodu dal vše, co měl. Největším úspěchem je určitě bronz K4 mužů na olympijské trati a radost mám i z bronzu Filipa Švába na dvoustovce. Každá medaile se počítá," dodal.

ME v rychlostní kanoistice v Brandenburgu:
500 m:
Muži:
K1: 1. Gustafsson (Švéd.) 1:35,894, 2. Rauhe (Něm.) -0,359, 3. Rjachov (Rus.) -0,974, ...finále B: 6. Šváb (ČR) 1:41,740,
K2: 1. R. Petrušenko, Machněv (Běl.) 1:27,425, 2. Kammerer, Kucsera (Maď.) -0,493, 3. Gross, Bertz (Něm.) -0,581, ...6. Horský, Štěrba (ČR) -2,194.
C1: 1. Haraža (Běl.) 1:50,298, 2. Suklin (Lit.) -0,168, 3. Brendel (Něm.) -0,313, ...finále B: 5. Egermaier (ČR) 1:54,387,
C2: 1. Nuck, Holtz (Něm.) 1:40,365, 2. Skowronski, Rynkiewicz (Pol.) -1,319, 3. Prokopenko, Bezuglij (Ázerb.) -1,511, ...Radoň, Dvořák (ČR) vyřazeni v semifinále.
Ženy:
K1: 1. Kovácsová (Maď.) 1:49,644, 2. Wagnerová-Augustinová (Něm.) -0,218, 3. Cawthornová (Brit.) -2,049, ...finále B: 4. Blahová (ČR) 1:56,531,
K2: 1. Szabóová, Kozáková (Maď.) 1:39,914, 2. Kmeťová, Kohlová (SR) -1,177, 3. F. Fischerová, Weberová (Něm.) -1,590,
K4: 1. Německo (Leonhardtová, Reinhardtová, Wagnerová-Augustinová, Dietzeová) 1:31,236, 2. Maďarsko -1,880, 3. Polsko -2,208, ...8. Česko (Adamová, Šebestová, Blahová, Hrochová) -4,682.