Rubriky:

Vodní sporty

Na MS se kvalifikovalo patnáct českých plavců

28. června 2009 19:15 - PRAHA

Jeden nový limit na mistrovství světa do Říma přibyl na šampionátu České republiky v plavání v Praze-Podolí. Do týmu se v neděli svým výkonem na 50 metrů motýlek dostala Aneta Pechancová. Na stejné trati mužů překonal v semifinále vlastní český rekord Michal Rubáček, který vylepšil své maximum o 31 setin na výkon 24,08 sekundy. Vítězem finále se ale stal nakonec v času 24,32 Martin Verner.

Do Říma tak pojede 15 reprezentantů, mezi nimiž jsou i absolutní české špičky, které limity plnit nemusely. Reprezentaci mají zajištěnou Petr Bartůněk, Tomáš Fučík, Jiří Jedlička, Michal Rubáček, Květoslav Svoboda, Jan Šefl, Martin Verner, Simona Baumrtová, Petra Chocová, Lenka Jarošová, Petra Klosová, Martina Moravčíková, Klára Václavíková a Barbora Závadová.

"Je příjemné, že to splnilo tolik lidí," řekl v rozhovoru pro ČTK kouč reprezentace Jiří Kyněra. Zvědavý je především na šestici Svoboda, Fučík, Jedlička, Rubáček, Šefl a Klosová, kteří se připravují až na světový šampionát a na domácí mistrovství neladili formu. "Jsem zvědavý, jak budou v létě plavat," dodal Kyněra.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty