Sedmibojařka Korešová získala na univerziádě stříbro

Česká sedmibojařka Jana Korešová získala na Světové univerziádě v Bělehradu stříbrnou medaili. Celkovým součtem 5956 bodů si vylepšila osobní rekord a jen o 44 bodů zaostala za šestitisícovou hranicí, která je zároveň limitem Českého atletického svazu pro účast na MS. Korešová ve dvoudenní soutěži dokázala vyhrát stovku překážek (13,43 s) i dálku (627 cm), na vítěznou Švédku Jessiku Samuelssonovou ale nestačila.

O další medaile usilovaly české basketbalistky i volejbalisté, nakonec ale odešli s prázdnou. Basketbalistky prohrály s Austrálií 77:88, když nepomohlo ani 24 bodů Kateřiny Elhotové. Volejbalisté v boji o bronz neuhráli ani set s Egyptem.

Česká mužská i ženská štafeta zaplavaly v dopoledních rozplavbách národní rekordy, na postup do finále to ale stačilo pouze mužům. Kvarteto Martin Baďura, Jiří Jedlička, Michal Rubáček a Martin Tomášek dosáhlo na trati 4x100 metrů polohově času 3:42,10 a ve finále nakonec skončilo páté.

Dosavadní rekord reprezentační štafety z ME 2006 v Budapešti byl o více než pět sekund horší.

Ženská čtveřice ve složení Klára Václavíková, Martina Moravčíková, Lenka Jarošová a Petra Klosová v rozplavbách obsadila díky výkonu 4:14,70 desátou příčku. Na postup do finále jí chybělo pouze 35 setin.

Světová univerziáda v Bělehradu:
Atletika:
Muži - tyč: 1. Gripich (Rus.) 570, ...7. Telecký (ČR) 535.
Ženy - 5000 m: 1. Moreirová (Portug.) 15:32,78, ...11. Všetečková (ČR) 16:25,85, sedmiboj: 1. Samuelssonová (Švéd.) 6004, 2. Korešová (ČR) 5956.
Basketbal:
Ženy - o 3. místo:
Austrálie - Česko 88:77 (39:36).
Nejvíce bodů: Penalunaová 28, Tolová 19, Pererová 18, Newleyová 13 - Elhotová 24, Hejdová 17, Zrůstová 14.
Finále: USA - Rusko 83:64 (39:31).
Plavání:
Muži - 4x100 m pol.z.: 1. Japonsko 3:32,80, ...5. Česko (Baďura, Jedlička, Rubáček, Tomášek) 3:43,13.