Deblkajak Kumžáková, Ježová má zlato z juniorského ME

POZNAŇ

Český juniorský deblkajak Karolína Kumžáková, Jana Ježová získal na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Poznani zlaté medaile na trati 1000 metrů. Cenný kov vybojoval v první den finále také kajakář Daniel Havel, jenž byl mezi juniory třetí.

Kumžáková s Ježovou se radovaly ze zisku titulu díky drtivému závěru. V průběhu závodu postupně zrychlovaly a ruské soupeřky porazily o 92 tisícin sekundy. Loni získala Kumžáková na MEJ v Szegedu stříbro na kilometru i na poloviční trati, tehdy s ní v lodi seděla Martina Víchová.

Havel se držel na medailových příčkách prakticky po celý kilometr a na suverénního vítěze Franciska Cubelose ze Španělska ztratil dvě a půl sekundy.

Těsně za stupni vítězů skončila v kategorii do 23 let česká čtyřkanoe Lukáš Koranda, Jan Luňáček, Martin Egermaier, Václav Dubský. Pátá místa obsadila juniorská deblkanoe Marek Spálenský, Dan Drahokoupil a juniorská kajakářka Monika Machová.

Dnes odpoledne jsou ještě na programu převážně finále závodníků do 23 let, v neděli se bude bojovat o medaile na trati 500 metrů.

ME do 23 let a juniorů v rychlostní kanoistice v Poznani - finále na 1000 m:
Muži do 23 let:
C4: 1. Rumunsko (Simion, Dumitrescu, Mihalachi, Comanici) 3:15,583, ...4. Česko (Koranda, Luňáček, Egermaier, Dubský) -5,693,
K4: 1. Maďarsko (Dombi, Szalai, Pauman, Hadvina) 2:51,808.
Junioři:
K1: 1. Cubelos (Šp.) 3:34,626, ...3. Havel (ČR) -2,544,
K2: 1. Cecchini, Brillo (It.) 3:14,215, ...8. Kučera, Lundák (ČR) -8,932,
C1: 1. Karpuk (Běl.) 4:02,187, ...8. Janda (ČR) -12,844,
C2: 1. Korovaškov, Pěrvuchin (Rus.) 3:35,925, ...5. Spálenský, Drahokoupil (ČR) -5,052.