Bernardová skončila ve finále synchronizovaného plavání devátá

Synchronizovaná plavkyně Soňa Bernardová skončila na mistrovství světa v Římě devátá v technickém programu, což je její nejlepší výsledek v kariéře. Titul obhájila Ruska Natalia Iščenková před španělskou závodnicí Gemmou Mengualovou. Bronzovou medaili získala Kanaďanka Marie-Pier Boudreauová Gagnonová.

Synchronizovaná plavkyně Natalia Iščenková

Bernardová se dnes spolu s Alžbětou Dufkovou také představila v kvalifikaci duetu technického programu. České reprezentantky obsadily třinácté místo a na dvanáctou příčku, která jako poslední zajišťovala účast ve finále, ztratily dva body.

Česká dvojice předvedla sestavu, kterou zaplavala již na olympiádě v Pekingu. Týden před šampionátem ji s ní navíc v pražském Podolí dolaďoval uznávaný francouzský choreograf a trenér Stephan Miermont.

MS v plaveckých sportech v Římě:
Synchronizované plavání, sólo - technický program, finále:
1. Iščenková (Rus.) 98,667, 2. Mengualová 97,833, 3. Boudreauová-Gagnonová (Kan.), ...9. Bernardová (ČR) 88,667.
Duet - technický program, kvalifikace:
1. Davydovová, Romašinová (Rus.) 98,833, ...13. Bernardová, Dufková (ČR) 87,167 - nepostoupily do finále.